Tani kredyt na dom lub mieszkanie

Najpopularniejszą formą zdobycia pieniędzy na budowę, remont lub kupno mieszkania jest kredyt. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pożyczek. Banki wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniom klientów, prześcigając się w coraz atrakcyjniejszych ofertach. Jeśli planuje się zakup nieruchomości, trzeba liczyć się z inwestycją, która może pochłonąć kilka tysięcy złotych. Najczęściej w tym celu zaciągany jest kredyt hipoteczny. Jest on udzielany długoterminowo, dzięki czemu miesięczne raty nie są zbyt mocno odczuwalne przy rozliczeniach miesięcznego budżetu domowego. Pożyczka hipoteczna chętnie udzielana jest przez banki, gdyż nie ponoszą one dużego ryzyka. Nawet jeśli nieruchomość zmieni właściciela, dług także przejdzie na niego. Kredyt hipoteczny bowiem jest brany pod zastaw budynku, który ma zostać kupiony.

Pożyczka jest także udzielana osobom, które chcą wybudować dom. Kredyt budowlany przyciąga niskim oprocentowaniem i możliwością długiej spłaty rat. Banki udzielają pożyczki po pozytywnym rozpatrzeniu uprzednio złożonego wniosku. Aby móc ubiegać się o pieniądze, kredytobiorca powinien wypełnić formularz dostępny w oddziale lub na stronie banku i załączyć do niego oświadczenie o zatrudnieniu oraz zarobkach. Finansowanie budowy to długotrwałe przedsięwzięcie, dlatego warto porównać dostępne oferty i wybrać najatrakcyjniejszą dla siebie pożyczkę.

Również remont domu lub mieszkania można sfinansować dzięki pożyczce bankowej. Po sporządzeniu kosztorysu, można udać się do banku. Należy jednak dobrze przestudiować umowę, aby dokładnie poznać koszty transakcji. Obejmują one bowiem nie tylko oprocentowanie rat. Pożyczka na remont zazwyczaj nie pokrywa całej kwoty na remont. Zwykle potrzebne jest dwadzieścia procent wkładu własnego. Można się jednak starać o wyższy kredyt, składając odpowiedni wniosek w banku.